Yayıncılık sektörü hazırlanan Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun en hızlı şekilde yasalaşmasını bekliyor

Geçtiğimiz iki yıl içinde kamu birimleri ve sivil toplum kuruluşlarının aktif çalışmasıyla hazırlanan yeni FSEK'in, biran önce yasalaşması beklentisinde olan yayıncılık sektörü, şu anda yasal boşluk olan elektronik yayıncılıkta adımların atılması, lisanslama çalışmalarının başlatılabilmesi gibi konularda önemli sıkıntılarla karşı karşıya olunduğunu belirtiyor.

Üniversite ve okulların açılmakta olduğu bugünlerde, Ekim başına yeni dönem çalışmalarına başlayacak TBMM'nin yeni FSEK'İ öncelikle gündemine alması beklentisinde olan yayımcı meslek kuruluşlarının basında yer alan açıklamalarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Timaş Yaynlarından Osman Okçu: Korsana vurulan her darbe, kitap satışlarına yansıyor...

Osman Okçu, korsanla mücadele için yaptığı açıklamada:

"Son zamanlarda yapılan korsan baskınlarında yayınevimizin korsan kitaplarından oldukça yüklü miktarlarda yakalanmıştı.. Birçok depo basıldı, matbaalar basıldı makinelere el konuldu. Son bir aydır korsana düşmüş kitaplarımızın satışlarında % 100 üç geçen bir satış artışı var. Korsana vurulan darbenin faydalarını net olarak görüyoruz. Buradan katkısı bulunan arkadaşlara teşekkürlerimi de iletmiş olayım… Bir de şu yeni kanun çıkarsa çok daha iyi olacak..." dedi.

zaman.com.tr

hurriyet.com.tr

bik.gov.tr

haberler.com

timeturk.com

bursahabertv.com

gazetea24.com

telehaber.com

kamuajans.com

mezun.com

haberkita.com

e-meslek.com