Kültür ve Turizm Bakanımız ile Toplantı Gerçekleştirdik

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir ÜNAL’ın daveti sonucu Meslek Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanlarının katılımı ile 16 Mart 2016 tarihinde telif hakları alanındaki uygulamalar ve FSEK yasa tasarısı önerileri ile ilgili genel değerlendirme yapılarak fikir alış verişinde bulunuldu.

Toplantıya Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu’nu temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan Hüseyin DOĞRU katıldılar. Sayın Hasan Hüseyin DOĞRU toplantıda Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu’na yapılan bandrol talepleri üzerinden sektörün gidişatına dair bilgilendirmede bulundu.

Yönetim kurulu üyemiz ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Sayın Alpaslan DURMUŞ, TBYM’yi temsilen toplantıda yer aldı.

Yönetim kurulu üyemiz ve Ders ve Kültür Kitapları Yayıncıları Meslek Birliği Başkanı Sayın Murat KÖSE, DEKMEB’i temsilen toplantıda yer aldı. Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliğini temsilen toplantıya Sayın Serhat BAYSAN katılırken, Eğitim Yayıncıları Meslek Birliği toplantıda Sayın Celal MUSAOĞLU tarafından temsil edildi.