Emniyetten YAYFED'e Teşekkür Plaketi

Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığının "Fikri Mülkiyet Suçları Uzmanlık Eğitimi" Ankara'da 8-10 Ocak'ta yapıldı.

Eğitimin ilk günü YayFed'e ayrılan bölümde YayBir avukatı Abdullah Egeli ve BasYayBir avukatı Oktay Erdoğan korsan yayıncılıkla ilgili konuştular. Devamı..

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - Güvenlik Dairesi Başkanlığı

Fikri Mülkiyet Suçları Uzmanlık Eğitimi 8-10 Ocak 2013 ANKARA

Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği üç günlük eğitimde YAYFED, YAYBİR ve BASYAYBİR'den konuşmacılar Kültür ve Eğitim Kitapları Korsanlığı, Fotokopi Korsanlığı ve İnternet Üzerinden Dijital Korsanlık konularında konuşma ve sunum yapacaklar.

Karekodlu Bandrollerin Yayıncılık Sektörüne Katkıları

Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) tarafından 14 Kasım 2011 tarihinden itibaren yayınlarda kullanılmaya başlayan karekodlu bandroller hakkında sektörü bilgilendirme amacıyla "Karekodlu Bandrollerin Yayıncılık Sektörüne Katkıları" başlıklı bir toplantı organize edilmiştir.

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Fotokopi İşletmelerini Uyardı

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Yayıncılar Meslek Birliği-YAYBİR’in uyarı yazısı üzerine, kampüs içinde yer alan tüm fotokopicileri yasadışı çoğaltım yapmamaları aksi taktirde kira sözleşmelerinin Rektörlük tarafından feshedileceği yönünde uyardı.

Korsanla Mücadele

Federasyonumuzun kurucusu olan iki meslek birliği, telif haklarının korunması ve güçlendirilmesi kapsamında, ülkemiz ve kültür yaşamımız için büyük bir bela olan korsan yayıncılığın her alanıyla ciddi ve yoğun bir mücadele içindeler.

YAYINCILAR MESLEK BİRLİĞİ - YAYBİR 2012 Faaliyetleri

YAYBİR, 2012 yılında da emniyet ve il denetim komisyonu ile koordineli olarak korsanla mücadelesini etkin ve de artan bir şekilde yürütmüştür. Bu yıl içerisinde verilen mücadelede korsanı organize bir şekilde yürüten kişiler hedef alınmış ve bunun sonucunda da çok sayıda korsan kitap ve çoğaltımda kullanılan materyal ele geçirilmiştir.